Wytrzymała szyba kominkowa sprawdza się w swojej roli przez długie lata, pozwalając cieszyć się efektownym widokiem ognia. Jeśli zastanawiasz się, ile może kosztować tafla dostosowana do parametrów całej instalacji kominkowej, musisz wziąć pod uwagę kilka czynników. Poniżej dowiesz się więcej na ten temat.
Cena szybki kominkowej jest uzależniona między innymi od jej dodatkowych właściwości, grubości szkła oraz wielkości. W sprzedaży dostępne są gotowe produkty, a ich zakup zazwyczaj wiąże się z odpowiednio niższym kosztem niż w przypadku modeli wykonywanych na zamówienie. Jeżeli jednak zależy Ci na idealnym dopasowaniu do parametrów kominka, lepiej zdecyduj się na wariant produkowany pod kątem indywidualnych potrzeb klienta. Wykonana z niego szyba do kominka jest produktem skrojonym według ściśle określonych wytycznych, który pomoże stworzyć o funkcjonalną instalację kominkową.
Szyba kominkowa na wymiar – cena
Na wysokość ceny szyby kominkowej wpływa między innymi jej grubość. Możesz zdecydować się na cieńszą lub nieco grubszą taflę. Warto skorzystać z praktycznego kalkulatora, który pozwala szybko określić orientacyjne koszty za wypełnienie o konkretnych parametrach. Ważna jest nie tylko grubość, ale i dane dotyczące szczegółowej wysokości i szerokości. Wystarczy, że zmierzysz wnękę kominka, którą zamierzasz wypełnić szkłem ceramicznym, aby na tej podstawie otrzymać wycenę. Cena szyby do kominka automatycznie wzrasta wraz z ustawieniem większej szerokości lub wysokości, ale nie tylko ten czynnik jest istotny. Na koszty wpływa wspomniana wcześniej grubość szkła. Najczęściej wybierane modele są wykonywane ze szkła 4- i 5-milimetrowego. W przypadku grubszego wariantu musimy się liczyć z ceną odpowiednio wyższą za każdy kolejny centymetr kwadratowy wypełnienia. Warto zastanowić się także, ile kosztuje szyba kominkowa o niestandardowym kształcie. Modele gięte po łuku, na przykład trapezowo lub okrągło, są droższe niż płaskie warianty. Musisz jednak pamiętać, że w przypadku niestandardowych parametrów samego kominka konieczne będzie zamówienie szkła wyprofilowanego pod kątem indywidualnych oczekiwań. Trójwymiarowe wypełnienie wygląda bardziej efektownie i jest zamawiane przez osoby, którym zależy na instalacji o wysokich walorach estetycznych.
Cena szyby kominkowej – co na nią wpływa?
Nie tylko wielkość i grubość rzutują na cenę szklanego wypełnienia. Koszt szyby kominkowej jest uzależniony także od jej walorów estetycznych. Zależy Ci na szkle o estetycznym wykończeniu? W przypadku modeli z dekorem musisz liczyć się z nieco wyższą stawkę. Dużą popularnością cieszą się modele ozdobione czarnym wykończeniem, którym nie sposób odmówić stylowego wyglądu. Na szczególną uwagę zasługują także szyby kominkowe z efektem Mirror Image. Są one wykonywane ze szkła ceramicznego, które dodatkowo jest pokrywane lustrzaną powłoką. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się w każdym wnętrzu, ale wiąże się z dodatkowymi kosztami. Wyższa cena szybki kominkowej Mirror Image rzutuje na nietypowe właściwości wypełnienia. Tafla skutecznie ukrywa wygaszone palenisko, natomiast zapewnia pełną widoczność wraz z pierwszymi płomieniami w kominku. Dodatkowe właściwości szkła nie odbijają się negatywnie na jego wytrzymałości. Nie musisz obawiać się, że lustrzane wypełnienie jest mniej trwałe – z powodzeniem wytrzymuje temperatury nawet do 800 stopni Celsjusza.
Samoczyszcząca szyba kominkowa – cena
Ciekawą alternatywą są także samoczyszczące szybki kominkowe, których cena wcale nie musi być wysoka. Tego typu produkty są doskonałym rozwiązaniem dla każdego, komu zależy na zachowaniu lśniącej tafli bez nieestetycznych zabrudzeń. Ich cena za centymetr kwadratowy jest nieco wyższa od zwykłych modeli, ale niższa od produktów z lustrzanym efektem. Samoczyszcząca szyba kominkowa stanowi wypełnienie wykonywane na bazie specjalnie wyselekcjonowanego szkła. Możesz zdecydować się na wariant z japońskiego szkła kominkowego, które zapewni tafli optymalne właściwości. Wypełnienie w tej odsłonie znacznie zmniejsza ilość substancji osadzających się po wewnętrznej stronie szyby. W rezultacie z łatwością można zadbać o jej estetyczny wygląd, a sama sadza zostaje wypalona przez wysoką temperaturę. Nieco wyższą cenę szyby kominkowej o funkcji samoczyszczącej rekompensują jej dodatkowe właściwości. Działanie szklanej tafli opiera się na zjawisku pyrolizy. Wyższe temperatury powodują wspomniane wypalanie sadzy. Zastosowane rozwiązanie dodatkowo wpływa na utrzymanie lepszej wydajności paleniska.
Idealna szyba do kominka powinna być jak najlepiej dostosowana do indywidualnych oczekiwań. Warto wziąć pod uwagę zarówno standardowe, jak i najnowocześniejsze rozwiązania – zastanów się, na jakich właściwościach szczególnie Ci zależy i dostosuj grubość szkła do swoich potrzeb. Automatyczny kalkulator pomoże ustalić orientacyjne koszty. Skontaktuj się z nami, jeśli chcesz dowiedzieć się, ile kosztuje szyba kominkowa wykonywana na specjalne zamówienie.
2 komentarze. Zostaw komentarz
Chcę przysłać do Państwa szybę na wzór, czy jest taka możliwość?
Oczywiście Panie Damianie – często to praktykujemy ponieważ możemy wtedy idealnie wyciąć szybę. Proszę o wysyłkę na adres z kontaktu.