Masz pytanie, wątpliwości?
Kupno najlepszego szkła kominkowego to połowa sukcesu. Należy jeszcze prawidłowo zamontować szybę w kominku. Aby jak najdłużej cieszyć się jego ciepłem, przedstawiamy minimalną wiedzę dotyczącą szkła żaroodpornego.
Zalecamy skorzystanie z usług naszych specjalistów, którzy sprawnie i profesjonalnie dokonają montażu szyby w Państwa palenisku.
Przestrzegamy przed wyborem nieodpowiednich środków do montażu szyb kominkowych. Uszczelniacz kominkowy nie jest właściwym preparatem do tego celu – jego użycie może spowodować pęknięcie szyby podczas użytkowania paleniska. Do zamocowania szyb kominkowych polecamy silikon, sznur lub taśmę samoprzylepną.
Jedynie poprawny sposób montażu oraz izolacji szyby kominkowej gwarantuje optymalne wykorzystanie możliwości paleniska. Należy pamiętać, że tafla ta powinna zostać osadzona w sposób umożliwiający jej swobodne poruszanie się. Ponadto nie można zapominać o odizolowaniu szkła od wszelkich elementów metalowych. Niezastosowanie się do powyższych wskazówek grozi pęknięciem szyby.
Osadzając szybę w ramie drzwiczek pamiętać trzeba o zastosowaniu tzw. luzów dystansowych. Oznacza to, iż szkło powinno być umocowane tak, by umożliwić mu poruszanie się. Jest to konieczne, gdyż w trakcie użytkowania kominka stalowe drzwiczki rozszerzają się, co może spowodować nadmierne ściśnięcie szyby, a w rezultacie jej uszkodzenie.
Przed pierwszym użyciem pieca, w którym osadzona została nowa szyba kominkowa, należy upewnić się, czy nie jest ona zimna. Duża różnica temperatur między rozgrzanym wnętrzem paleniska a szkłem może bowiem skutkować jego pęknięciem.
Aby kominek jak najdłużej prezentował się elegancko, warto pamiętać o jego odpowiedniej pielęgnacji. Przed pierwszym rozpaleniem ognia, szybę żaroodporną należy oczyścić wilgotną ściereczką, a następnie wypolerować przy użyciu specjalistycznego płynu do konserwacji szkła kominkowego. Środek taki z powodzeniem wystarczy również do pielęgnacji szyby w dalszym okresie użytkowania paleniska.
Szkło samoczyszczące to standardowo stosowany do produkcji szyb kominkowych spiek ceramiczny pokryty z jednej strony tlenkami metalu. Powłoka ta sprawia, iż przy szybie kominkowej wytwarza się temperatura tak wysoka, że znajdująca się na jej powierzchni sadza ulega spaleniu. Dzięki temu wszelkie substancje smoliste zostają usunięte, a Państwo mogą cieszyć się piękną, czystą szybą.
Masz inne pytanie? Oto kilka opcji:
Masz inne pytania?
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi skontaktuj się z nami