Szyba do kominka samoczyszcząca

  1. Home
  2. Szyba do kominka samoczyszcząca

Szkło kominkowe samoczyszczące


W poszukiwaniu idealnego szkła ogniotrwałego możesz zrobić krok dalej, bo szyba samoczyszcząca do kominka, to następny krok ewolucji.

Jak to działa? Już tłumaczę.

Szyby samoczyszczące do kominków zostały jednostronnie pokryte niewidoczną dla oka warstwą tlenku metalu. Dzięki temu duża część promieniowania cieplnego przechodzi przez szybę i odbija się od warstwy tlenków metali IR. Dlatego wraca do środka i kumuluje energię na wewnętrznej stronie paleniska. To efekt tzw. pyrolizy.

Brud się po prostu sam wypala

Na wewnętrznej powierzchni szyby temperatura rośnie o około 25%. Podwyższona temperatura spalania redukuje osadzanie się substancji smolistych na szybie – sadza na szybie ulega wypaleniu! Pięknie. Szyba sama się czyści od środka – bez żadnych dodatkowych działań z Twojej strony..

Ale to nie wszystko!

Powracające ciepło podnosi temperaturę w palenisku, więc rośnie jego wydajność — bez większej ilości opału. Twój kominek sprawniej grzeje, oszczędza opał a szyba świetnie wygląda, bo nic nie przesłania widoku pięknych płomieni.
Powłoka z tlenków metali jest tak samo trwała, jak cała szyba żaroodporna Robax®. Twoje „szczęście” nie minie. Dostaniesz na to certyfikat i gwarancję.

Twoja Gwarancja

Kupując szybę samoczyszczącą do kominka w naszym sklepie otrzymasz gwarancję na dostawę. To praktycznie niemożliwe, ale gdyby szyba się zbiła w transporcie, od razu przygotujemy dla Ciebie dokładnie taką samą i ekspresowo wyślemy.


Wygodna szyba do kominka
samoczyszcząca


Ze względu na swój urokliwy charakter oraz zalety praktyczne, kominki coraz częściej pojawiają się we wnętrzach naszych domów. Ogień płonący w palenisku potrafi nie tylko ogrzać pomieszczenia, ale też ukoić emocje — naturalnie zrelaksować domowników.

Przyjemny i elegancki wygląd kominka jest dla nas ważny. Dlatego pękniętą szybę z reguły chcemy szybko naprawić. A przy okazji szukamy rozwiązania, które w trakcie eksploatacji będzie usprawniać doprowadzanie brudnego kominka do porządku bez zbędnej straty czasu.

Żmudne szorowanie kominka? Zapomnij, ponieważ szkło kominkowe samoczyszczące magicznie ułatwi Ci życie!

W rzeczywistości, aby palenisko zawsze prezentowało się równie pięknie, warto zdecydować się na zastosowanie szyby samoczyszczącej do kominka, która na długo zapewni czystość szkła i wzmocni funkcjonalność Twojego urządzenia grzewczego.

Dla entuzjastów projektów nowej generacji szyba do kominka samoczyszcząca to połączenie wydajności z wygodą. Co więcej, szkło jest dostępne na wymiar. W efekcie szybę dopasujesz swobodnie do dowolnego wkładu kominkowego.

Żaroodporna szyba kominkowa samoczyszcząca

— charakterystyka inteligentnego szkła —


  • Potężna wytrzymałość na wysokie temperatury – aż do 900°C
  • Tafla jednostronnie powleczona tlenkami metalu
  • Uniwersalna grubość: 4 mm
  • Rozwiązanie odpowiednie dla każdego kominka
  • Szyby cięte na wskazany wymiar — idealnie skrojone
  • Szkło przewodzi prąd elektryczny
  • Zabarwienie przezroczyste z zielono-fioletowymi refleksami
W ofercie znajdziesz dwie renomowane marki: Robax® i NeoCeram®

Jak rozpoznać szybę samoczyszczącą?


Odkryj moc samoczyszczącej się szyby i zbadaj jej właściwości. Jak zatem zweryfikować tę cechę? Powłoka pokrywająca szkło samoczyszczące jest właściwie niewidoczna, dlatego też szyba tego typu nie różni się wizualnie od zwykłych szyb kominkowych. Wystarczy jednak spojrzeć na nią pod odpowiednim kątem, by zauważyć pojawiające się na jej powierzchni zielono-fioletowe refleksy.

Dodatkowo, przy pomocy miernika elektrycznego, można także sprawdzić czy szyba przewodzi prąd. Jeśli tak, szkło kominkowe jest pokryte powłoką samoczyszczącą.

Jak obrabiamy szyby samoczyszczące do kominków?


Chcesz dodać szyku swojej tafli i stworzyć indywidualny produkt? Dodatkowa obróbka szkła kominkowego samoczyszczącego jest możliwa! Na Twoje specjalne zamówienie ozdobimy taflę wzorem wykonanym metodą sitodruku. Ponadto każda szyba do kominka może mieć tępione, szlifowane, a nawet fazowane krawędzie. Istnieje również możliwość nadania Twojej tafli dowolnego kształtu.

Pielęgnacja szyby samoczyszczącej


Zastanawiasz się, jakiej kosmetyki wymaga szyba do kominka samoczyszcząca? W rzeczywistości to nic wielkiego, warto jednak pamiętać o jej odpowiedniej pielęgnacji. Jako że szkło tego rodzaju jest łatwe do utrzymania w czystości, do jego umycia wystarczy woda z mydłem. Zgodnie z własnymi preferencjami do pielęgnacji tafli możesz również użyć łagodnych środków przeznaczonych do czyszczenia szyb lub szkła kominkowego. I tyle. Proste, prawda? Nałożona na taflę powłoka samoczyszcząca zachowuje swoją trwałość przez cały czas użytkowania szyby.

Już dziś możesz:

Przywrócić blask swojemu wnętrzu i korzystać z kominka, którego szybę czyści się w okamgnieniu!

Menu