Płyta szklana pod kominek, wymiar 110x110cm, typu H

Płyta szklana pod kominek, wymiar 110x110cm, typu H

655,00 682,00 

Kategoria: Szyba pod kominek

Płyta szklana pod kominek (110 x 110 cm) typ H (szkło 5 mm/6 mm)

Płyta szklana pod kominek:

  • Wymiar H1 – 1100×1100 mm
  • Kolor szkła – bezbarwne, brązowe, grafitowe.

Kupiłeś kominek wolnostojący a teraz zastanawiasz się na czym go postawić? Mamy dla Ciebie świetne rozwiązanie. Zastosuj naszą szklaną szybę pod kominek.


W celu zapewnienia bezpieczeństwa zaleca się zastosowanie elementów ochronnych pod kominek. Efektownym i zarazem prostym rozwiązaniem jest płyta szklana pod kominek o wymiarach 110 x 110 cm, która nie tylko zapewni efekty wizualne, ale także ochroni Twoją podłogę przed uszkodzeniami związanymi z użytkowaniem kominka.

Podstawa pod kominek to nie tylko bardzo praktycznym, ale i ekskluzywnym dodatkiem do każdego wnętrza zaopatrzonego w kominek. Dzięki temu, że podstawy kominkowe wykonujemy ze szkła hartowanego bardzo łatwo utrzymać je w czystości. Wystarczy użyć jakiegokolwiek płynu do czyszczenia szkła.

Szkło użyte do wykonania podstawy pod kominek jest hartowane co oznacza, że jest odporne na działanie temperatury (taka szyba ma odporność na różnice temperatur do 200 stopni Celsjusza) oraz na zarysowania.

Takie szkło jest również bardzo wytrzymałe, ponieważ wytrzymuje ciężar nawet do 500 kilogramów i jest odporne na uszkodzenia, niezwykle twarde – 3x bardziej odporne na uderzenia niż szkło, które nie jest hartowane.

Niewątpliwie bardzo ważną, jak nie najważniejszą zaletą szkła hartowanego jest bezpieczeństwo. W przypadku szkła niehartowanego – po jego rozbiciu – rozpryskuje się ono na ostre kawałeczki. Takie kawałki szkła stanowią zagrożenie dla osób, które są w pobliżu kominka – np. dla Ciebie i / lub Twojej rodziny. Inaczej jest w przypadku szkła hartowanego! Szkło hartowane – jeśli się stłucze – rozpada się na tępo zakończone krawędzie. To eliminuje ryzyko skaleczeń.

Ponadto podstawa chroni nie tylko przed wysoką temperaturą, ale też przed iskrami, które wypadają niekiedy z komory spalania.

Płytę szklaną pod kominek montuje się prosto.

Podstawa taka jest odporna na promieniowanie UV.

Ważne: zamawiając podstawę pod kominek pamiętaj by podać nam jej grubość. Zrobisz to wpisując liczbę – 5 lub 6 mm – w „Uwagach do zamówienia”.