Uszczelniająca taśma samoprzylepna do kominków grafitowa (rolka)

Uszczelniająca taśma samoprzylepna do kominków grafitowa (rolka)

685,00 

Kategoria: Akcesoria kominkowe
  • Przeznaczenie: uszczelnianie szyb kominkowych
  • Szerokość x Grubość: 10×3, 20×3 mm
  • Długość: 25 m.b.(20×3), 250 m.b.(10×3)
  • Kolor: grafitowy
  • Kod: TAŚMA

Uszczelniająca taśma samoprzylepna

Wśród zestawów naprawczych do kominka bardzo dobrą opinią cieszy się taśma samoprzylepna. To bardzo szybki i praktyczny sposób na zwiększenie szczelności kominka. Taśma pokryta jest warstwą bardzo mocnego kleju i dobrze przylega, dzięki czemu szczelność kominka jest zapewniona na długi czas.

Zastosowanie taśmy samoprzylepnej nie tylko zwiększa efektywność działania kominka, ale również przyczynia się do jego dłuższej żywotności. Nieprawidłowo uszczelniony kominek może prowadzić do niewłaściwego spalania i osadzania się sadzy, co z kolei może być przyczyną groźnych pożarów.

Z powodu występującej w palenisku wysokiej temperatury, sięgającej nawet powyżej 1200 stopni Celsjusza, do tego celu nie można zastosować zwykłych uszczelniaczy i klejów. Należy użyć uszczelniacza, który jest ognioodporny, wytrzymuje wysoką temperaturę i ma stabilne, wysokie parametry jakościowe przez długi czas.

To właśnie dlatego specjalistyczne taśmy do kominków są stworzone z materiałów odpornych na wysoką temperaturę i są przystosowane do ekstremalnych warunków. Przed ich zastosowaniem warto dokładnie zapoznać się z instrukcją producenta oraz upewnić się, że produkt jest kompatybilny z konkretnym modelem kominka.

W praktyce, dzięki zastosowaniu taśmy samoprzylepnej, możesz cieszyć się nie tylko wyższą efektywnością kominka, ale również zyskujesz spokój, wiedząc, że Twój kominek jest bezpieczny i dobrze uszczelniony.

Jeżeli zależy Ci na bezpieczeństwie Twojego kominka, taśma samoprzylepna to inwestycja, która z pewnością się opłaci. Warto mieć ją w swoim domowym zestawie do konserwacji i dbania o kominek.

Sposób montażu:

1. Dokładnie oczyścić powierzchnię drzwiczek;
2. Dopasować taśmę, zrywając wcześniej pasek papieru zabezpieczający warstwę kleju;
3. Mocno docisnąć taśmę i upewnić się, że nigdzie nie odstaje;
4. Odczekać kilka minut.