Bezpieczne opakowanie, błyskawiczna dostawa, profesjonalna obsługa, gwarancja!

FAQ

Posiadanie kominka jest marzeniem wielu osób. Aby jak najdłużej cieszyć się jego ciepłem, wystarczy zastosować się do kilku prostych wskazówek, które przydadzą się podczas montażu oraz dalszego użytkowania.

Zalecamy skorzystanie z usług naszych specjalistów, którzy sprawnie i profesjonalnie dokonają montażu szyby w Państwa palenisku.

Czy do montażu szyb kominkowych można użyć uszczelniacza?

Przestrzegamy przed wyborem nieodpowiednich środków do montażu szyb kominkowych. Uszczelniacz kominkowy nie jest właściwym preparatem do tego celu – jego użycie może spowodować pęknięcie szyby podczas użytkowania paleniska. Do zamocowania szyb kominkowych polecamy silikon, sznur lub taśmę samoprzylepną.

O czym należy pamiętać przy montażu i izolacji szyby kominkowej?

Jedynie poprawny sposób montażu oraz izolacji szyby kominkowej gwarantuje optymalne wykorzystanie możliwości paleniska. Należy pamiętać, że tafla ta powinna zostać osadzona w sposób umożliwiający jej swobodne poruszanie się. Ponadto nie można zapominać o odizolowaniu szkła od wszelkich elementów metalowych. Niezastosowanie się do powyższych wskazówek grozi pęknięciem szyby.

Jak prawidłowo dopasować szybę?

Osadzając szybę w ramie drzwiczek pamiętać trzeba o zastosowaniu tzw. luzów dystansowych. Oznacza to, iż szkło powinno być umocowane tak, by umożliwić mu poruszanie się. Jest to konieczne, gdyż w trakcie użytkowania kominka stalowe drzwiczki rozszerzają się, co może spowodować nadmierne ściśnięcie szyby, a w rezultacie jej uszkodzenie.

Czy kominek można rozpalić od razu po zamocowaniu szyby?

Przed pierwszym użyciem kominka, w którym osadzona została nowa szyba, należy upewnić się, czy nie jest ona zimna. Duża różnica temperatur między rozgrzanym wnętrzem paleniska a szkłem może bowiem skutkować jego pęknięciem.

Jak czyścić szkło kominkowe?

Aby kominek jak najdłużej prezentował się elegancko, warto pamiętać o jego odpowiedniej pielęgnacji. Przed pierwszym rozpaleniem ognia, szybę żaroodporną należy oczyścić wilgotną ściereczką, a następnie wypolerować przy użyciu specjalistycznego płynu do konserwacji szkła kominkowego. Środek taki z powodzeniem wystarczy również do pielęgnacji szyby w dalszym okresie użytkowania paleniska.

Jakie warunki musi spełniać kominek aby szyba samoczyszcząca mogła zadziałać?

Minimalna moc pracy kominka aby szyba samoczyszcząca zaczęła działać to 14 – 15 kW. Drugą bardzo ważną cechą jest brak płaszcza wodnego, który wyciąga ciepło z tafli przez co takowa nie może funkcjonować.

Jak działa szyba samoczyszcząca?

Szkło samoczyszczące to standardowo stosowany do produkcji szyb kominkowych spiek ceramiczny pokryty z jednej strony tlenkami metalu. Powłoka ta sprawia, iż przy szybie kominkowej wytwarza się temperatura tak wysoka, że znajdująca się na jej powierzchni sadza ulega spaleniu. Dzięki temu wszelkie substancje smoliste zostają usunięte, a Państwo mogą cieszyć się piękną, czystą szybą.